Zioła na poprawę krążenia mózgowego

Cze 12, 2016

0

Zioła na poprawę krążenia mózgowego

Problemy z układem krążenia ma wiele osób. Objawy są nieprzyjemne i uciążliwe. Są to drętwienie palców, zimne stopy, żylaki, obrzęki, a także zawroty głowy, szum w uszach, osłabienie pamięci i zmniejszona koncentracja. W tych przypadkach pomocne mogą się okazać zioła na poprawę krążenia. Można je nabyć w aptekach lub sklepach zielarskich. Dostępne są preparaty zawierające pojedynczy składnik np. preparaty z miłorzębu japońskiego albo leki ziołowe wieloskładnikowe.

Miłorząb japoński

milorzabJest to składnik większości mieszanek ziołowych mających na celu poprawę krążenia ale też występuje jako samodzielny lek. Można go dostać w postaci płynnej tj.nalewka z miłorzębu, a także w postaci tabletek. Dodaje się go do bardzo wielu środków na poprawę pamięci i koncentracji, gdyż usprawnia krążenie mózgowe. Zaleca się go starszym osobom, jest pomocny w przebiegu choroby Alzheimera, stosuje się go przy zaburzeniach erekcji, artretyzmie i wrzodach. Należy pamiętać, że wyciąg z liści miłorzębu musi być standaryzowany farmakologicznie co oznacza, że nie ma sensu samemu go przygotowywać.

Kasztanowiec zwyczajny

Znajduje zastosowanie jako składnik mieszanek ziołowych na poprawę krążenia, ale szczególnie jest zalecany w zaburzeniach krążenia mózgowego, powstałych w wyniku udaru, urazu lub zapalenia w obrzęku mózgu.

Wyciąg ze świeżych kwiatostanów głogu

glog-dwuszyjkowy-1Także jest stosowany na poprawę krążenia mózgowego na tle miażdżycowym i jest składnikiem wielu preparatów ziołowych.

Jak widać jednak miłorząb japoński jest najbardziej znanym i skutecznym lekiem przy tego typu zaburzeniach. Zaleca się go również osobom młodym, które intensywnie się uczą i osobom, które przeszły wylew bądź udar.