Zioła na nerwy

Cze 8, 2016

0

Zioła na nerwy

Zioła są w stanie pomóc w wielu schorzeniach. Zawarte w nich substancje lecznicze są od dawna znane i działają łagodniej od leków syntetycznych. Poza tym nie wywołują uzależnienia i w większości można je kupić bez recepty.

stres2Preparaty ziołowe są dostępne w różnych postaciach tj.nalewki, herbaty ziołowe, wyciągi, syropy a także tabletki ziołowe. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością, ponieważ są niekłopotliwą, wygodną formą a poza tym nie zawierają alkoholu. Producenci starają się, aby tabletki były łatwe do połknięcia czyli pokryte odpowiednią otoczką, co również redukuje zapach ziół nie zawsze należący do przyjemnych.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się różne rodzaje tabletek w skład których wchodzą zioła na nerwy. Są to preparaty uspokajające, pomocne w stanach napięcia nerwowego a także o działaniu nasennym. W ich składzie mogą się znajdować: melisa, chmiel, kozłek lekarski, głóg, dziurawiec i wiele innych. Jest bardzo dużo ziół na nerwy i uspokojenie, także można tworzyć z nich wiele skutecznych kompozycji.

Jednym z dobrze znanych surowców farmaceutycznych jest liść melisy, który działa uspokajająco, rozluźniająco i lekko nasennie. Jest on dostępny w postaci herbaty ziołowej a także wchodzi w skład środków wieloskładnikowych. Działa na tyle delikatnie, że może wchodzić w skład syropów uspokajających dla dzieci. Jako przykład może posłużyć Melissed. Podaje się go dzieciom od 6 roku życia. Zawiera wyciąg płynny złożony z ziela melisy, kwiatostanu głogu, kwiatu lipy i kwiatu rumianku.