Venoforton – mikstura krążeniowa

Cze 6, 2016

0

Venoforton – mikstura krążeniowa

Osoby cierpiące na objawy niewydolności żylnej mogą poprawić stan swojego zdrowia za pomocą znanej od dawna mikstury krążeniowej. Jest to lek o nazwie Venoforton firmy Leki Natury, dostępny w aptekach bez recepty.

W skład Venofortonu wchodzą wyciągi i nalewki. Są to: wyciąg z owoców kasztanowca, nalewka z miłorzębu, nalewka z kwiatostanu głogu, wyciąg z jemioły oraz nalewka z arniki. Każdy z wymienionych składników można kupić oddzielnie, ale w Venofortonie są one w tak dobranych proporcjach, że wzajemnie wzmacniają swoje działanie.

Skuteczność Venofortonu jest widoczna po dłuższym okresie regularnego stosowania. Pomaga on zredukować objawy niewydolności żylnej i niewydolności krążenia obwodowego. Regularne stosowanie preparatu zmniejsza uczucie ciężkości i obrzęki nóg. Widoczna jest też poprawa u osób cierpiących z powodu zimnych nóg i drętwienia palców. Jest pomocny w zaburzeniach krążenia mózgowego tj. zawroty głowy, szum w uszach, osłabiona pamięć i zmniejszona koncentracja.

Lek ten przyjmuje się po uprzednim rozpuszczeniu w małej ilości wody lub soku owocowego. Preparatu nie zaleca się dzieciom i młodzieży poniżej 12 roku życia ze względu na zawartość alkoholu etylowego. Kobiety w ciąży i karmiące powinny unikać jego stosowania ze względu na brak danych o działaniu leku w takich przypadkach.

Venoforton rzadko wywołuje objawy niepożądane. Są to przeważnie zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wynikające z podrażnienia błony śluzowej żołądka i jelit. Mogą się też zdarzyć nudności.