Terapia ziołami

Cze 11, 2016

0

Terapia ziołami

Zioła moczopędne zwiększają objętość wydalanego moczu przez co ułatwiają usuwanie płynów z organizmu. Ma to duże znaczenie dla usuwania toksyn czyli oczyszczania organizmu, szczególnie podczas infekcji lub chorób przewlekłych. Jest ich duży wybór i można je stosować w postaci mieszanek o różnym składzie lub pojedynczych ziół. Podobny efekt uzyska się stosując leki otrzymywane na drodze syntezy chemicznej, jednak nie będą one odtruwały organizmu a wręcz przeciwnie, pozostawią szkodliwe metabolity z którymi muszą sobie poradzić wątroba i nerki.

Zioła moczopędne znalazły zastosowanie przy leczeniu schorzeń tj. zapalenie prostaty. kamica nerkowa, infekcje dróg moczowych i pęcherza oraz wielu innych. Należy je stosować zgodni z zaleceniami i nie przyjmować w zwiększonych dawkach, ponieważ nie przyspieszy to procesu zdrowienia. Poza tym zbyt duże ilości preparatów ziołowych mogą być odpowiedzialne za działania niepożądane i zamiast sobie pomóc, można zaszkodzić.

Preparaty z ziół moczopędnych można kupić w aptekach lub sklepach zielarskich. Nie zaleca się przyjmowania ziół z niewiadomego źródła, ponieważ prawdopodobnie nie są one przebadane na odpowiednią zawartość substancji czynnych, odpowiadających za określony efekt terapeutyczny. Poza tym nie do końca wiadomo czy osoba, która je zbierała i suszyła znała się i odpowiednio rozpoznawała rośliny.

Popularne zioła moczopędne to skrzyp polny, pokrzywa, czarny bez, mniszek lekarski, lubczyk ogrodowy, jałowiec pospolity i wiele innych. Można je kupić w postaci ziół do parzenia albo innych postaci tj.sok, nalewka, ekstrakt. Wygodną formą są kapsułki zawierające odpowiednie dawki sproszkowanych ziół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *