Głóg – w jakich przypadkach warto po niego sięgać?

Gru 17, 2018

0
glog dwuszyjkowy

Głóg – w jakich przypadkach warto po niego sięgać?

Głóg dwuszyjkowy to roślina o niezwykłych właściwościach leczniczych. W jaki sposób preparaty z wyciągiem z głogu mogą wspierać nasze zdrowie?

Wsparcie dla serca

Jednym z najcenniejszych sojuszników zdrowego serca jest właśnie głóg dwuszyjkowy.  Właściwości tej rośliny sprawiają, że staje się ona cennym wsparciem dla zabieganych oraz zestresowanych osób. Preparaty, w których pojawia się wyciąg z tej rośliny, wspierają pracę najważniejszego dla naszego ciała mięśnia i sprawiają, że nasz organizm jest lepiej dotleniony. Głóg wzmacnia też naczynia wieńcowe, których osłabienie może stać się dla nas początkiem wielu poważnych problemów ze zdrowiem.

Jak jeszcze korzystać z głogu?

Wiadomo, że najlepszym lekiem na serce jest głóg Właściwości lecznicze tej rośliny sprawiają jednak, że może nam ona pomóc w walce z innymi przypadłościami. Wyciąg z głogu jest cennym sojusznikiem osób zestresowanych, a jak wiadomo, stres może negatywnie wpływać na ogólny stan naszego zdrowia. Sięganie po głóg pomoże i tym osobom, które chcą w naturalny sposób wzmocnić swą odporność. Roślina ta jest przecież dobrym źródłem witaminy C, bez której układ immunologiczny nie może sprawnie funkcjonować.

Właściwości lecznicze głogu sprawiają, że roślina ta staje się dla każdego z nas cennym sojusznikiem. W czasach, gdy stres i szybkie tempo życia stają się tak wielkim problemem, z pewnością warto pamiętać o mocy tego daru natury.