Co wypić przed snem, by lepiej spać?

Lis 30, 2018

0
bezsennosc

Co wypić przed snem, by lepiej spać?

Czasami przejściowa mogą spotykać nas problemy z zasypianiem, a nawet bezsenność. Dzieje się tak na przykład w okresach zwiększonego napięcia i stresu w życiu. Co można wypić tuż przed snem, by wyciszyć swój organizm i zwyczajnie lepiej zasnąć, a czego unikać?

Jakich płynów unikać przed snem

Tak naprawdę przed snem nie powinno wypijać się herbaty czarnej oraz zielonej. Działają one na organizm pobudzająco, dlatego też po wypiciu kubka takiej herbaty trudno będzie się wyciszyć. Wbrew pozorom również pobudzająco działa kakao. Nie powinno się go zatem pić tuż przed snem.

Co pić tuż przed snem?

Jeżeli ma się problemy z zasypianiem, zioła na bezsenność będą jednym z doskonałych wyborów. Kubek naparu z takich ziół podziała wyciszająco i uspokajająco, poza tym zawsze dobrze jest wypić coś ciepłego przed snem, aby organizm mógł przyjemnie się rozgrzać. Na bezsenność dobrze działa również kubek ciepłego mleka, to sposób znany chyba wszystkim mamom, które podają ciepłe mleko swoim maluchom, mającym trudności z wyciszeniem się przed snem. Generalnie rzecz biorąc warto trzymać się zasady, że przed snem dobrze jest wypić coś ciepłego, bo zwykle właśnie wtedy robi się nam błogo i przyjemnie. Zioła na bezsenność bardzo często mają przyjemny smak, to zatem alternatywa dla osób nie pijących mleka. Poza tym to właśnie w ziołach znajdują się substancje aktywne, które działają uspokajająco na układ nerwowy i pobudzają wydzielanie melatoniny.